Якщо правильно його використовувати, вийде звести споруду не тільки з приємним зовнішнім виглядом, але і з цілим набором практичних переваг. Необхідно розібратися, що це за матеріал і якими особливостями він наділяє житловий об'єкт.

Процес виготовлення клеєного конструкційного бруса

Схема виробництва конструкційного бруса.

 1. Сортування деревини. Вона обов'язково включає в себе ретельний відбір матеріалу. Пошкоджені, з тріщинами або іншими дефектами дошки з деревини смереки не використовуються у виготовленні.
 2. Сушіння. Для цього задіють сушильні камери з потужним обладнанням. Процедура виконується під постійним контролем, щоб домогтися потрібних показників вологості.
 3. Виробництво заготовок. Тут два самостійних етапи. Спочатку матеріал відправляють на верстати для усунення всіх пошкоджених ділянок. Після цього його нарізають на ламелі і зрощують по всій довжині.
 4. Склеювання. Для цих цілей використовують екологічно чистий клей на водній основі. Сама процедура проводиться під потужним пресом, завдяки чому клей проникає в усі пори і гарантує ідеальну зчеплення. Кількість ламелей в конструкційному брусі визначається з урахуванням необхідної товщини.
 5. Профілювання. Процедура полягає в нарізці готового бруса по довжині і струганні. Для цього в тілі заготовки формують замкові з'єднання – пази, вивірені за розмірами. Це згодом спрощує збірку.
 6. Упаковка. Матеріал з смереки упаковують, щоб уникнути появи дефектів при транспортуванні, і відправляють на склад.

Ми використовуємо виключно карпатську смереку для виробництва клеєного конструкційного бруса. Причому дерева ростуть на спеціально призначеній для вирубки площі в гірських районах. Завдяки цьому готовий конструкційний матеріал виходить дійсно якісним і міцним.

Переваги клеєного бруса з смереки

Конструкційний клеєний брус радує значною кількістю переваг. Основні переваги клеєного бруса.

 1. Надійність і міцність. Такий матеріал не деформується навіть при дуже сильних механічних навантаженнях. Відповідно, споруди виходять міцними і довговічними. Досягається це, знову ж таки, за рахунок особливого розташування ламелей.
 2. Низький рівень вологості. Рівень вологості деревини, використаної для виготовлення клеєного бруса, мінімальний. Це означає, що зведені з такого матеріалу будинки, майже не дають усадку.
 3. Високі тепло- і звукоізоляція. За рівнем ізоляції стіни з клеєного бруса проявляють себе чудово. Будинки, що виходять при його використанні, легко протопити з мінімальними витратами. А шум з вулиці стіни з клеєного бруса майже не пропускають.
 4. Простота монтажу. Завдяки наявності спеціальних пазів збірка будь-якої конструкції з матеріалу відбувається швидко і просто.
 5. Відмінна міцність. Готове будова буде здатне навіть витримати значні навантаження, завдяки відмінним характеристикам самої деревини.
 6. Екологічність. Клеєний конструкційний брус з смереки радує якісними показниками, в тому числі повітропроникністю, збереженням тепла, стійкістю до вологи і екологічною чистотою.

А також матеріал приємно дивує красою. У нього неповторний текстурний малюнок. Ще матеріал здатний "дихати", тобто він пропускає через себе вологу і віддає тепло. Варто відзначити і лояльні розцінки, особливо при оптовій закупівлі.

Як визначити якісний клеєний брус

Є кілька факторів, які вкажуть на якість бруса. Зокрема, варто врахувати наступне:

 • на ламелях не повинно тріщин і надломів, так як це спровокує розгерметизацію швів;
 • обробка дощок повинна бути якісною без залишків кори, так як під нею можуть приховуватися комахи, що руйнують деревну структуру;
 • наявність випадаючих сучків – табу для якісної деревини;
 • гнилі ділянки і цвіль на хорошому матеріалі теж повинні бути виключені.

Якісний брус – матеріал, вироблений відповідно до ГОСТів і норм. У нього повинні бути відповідні розміри, клей на водній основі.

Наші сертифікати

На якість нашого клеєного бруса вказує наявність сертифікатів. Вони підтверджують, що технічні характеристики матеріалу вірні і відповідають всім нормам.

У складі тільки клей на водній основі. Завдяки цьому пропонований матеріал відповідає екологічним нормам і стандартам, що теж відображено в сертифікаті. Ви можете ознайомитися з усією документацією на нашому сайті або запросити її у менджера.

Варіанти виготовлення конструкційного бруса

Що таке клеєний брус? У порівнянні з класичним брусом, цей матеріал схожий, мабуть, тільки своїм перетином. В іншому спостерігаються помітні відмінності. Так, кожен брус клеєного типу складається з декількох ламелей. Зазвичай їх буває до чотирьох. Ламелі в конструкції клеєного брусу укладаються з перехрещуванням шарів деревини, завдяки чому стають неймовірно жорсткими і міцними.

Обов'язковою є процедура сортування, підготовки та сушіння перед склеюванням. Робиться це для підвищення міцності і стійкості до зовнішніх негативних факторів матеріалу.

Матеріал може мати різне з'єднання ламелей:

 • вертикальне – підходить для горизонтальних навантажень;
 • горизонтальне – краще справляється з вертикальними навантаженнями.

Склейка виробів проводиться тільки після нарощування матеріалу до потрібної довжини. Додатково в цьому виробі виконують елементи кріплення, тобто пази і гребені. Матеріал обробляють вже на виробництві захисними складами, що оберігають деревину від псування. В результаті виходить складноскладовий конструкційний брус з відмінними експлуатаційними характеристиками.

Технічна інформація:

 • висота – від 170 до 270 мм;
 • ширина – від 120 до 300 мм;
 • довжина – від 1 до 18 м;
 • вологість – 12% з похибкою 2%.

Ознайомитися з розцінками ви можете в каталозі виробів. Також  можна звернутися до операторів, які дадуть відповідь на всі питання і допоможуть з оформленням замовлення. В цілому клеєний конструкційний брус – один з кращих матеріалів для зведення будівель. У нього невисока вартість при відмінних характеристиках – зберігає тепло в будинку, практично не має усадки, радує екологічністю і довговічністю, дозволяє отримати гладкі стіни для простоти наступних оздоблювальних робіт. Додатково можна монтувати утеплювач. Сам матеріал стійкий до руйнівної діяльності бактерій, цвілі, грибків, комах. Він став досить поширеним, і підходить для спорудження практично будь – яких будівель – будинків, лазень, альтанок, альтанок.

Хочете купити клеєний конструкційний брус в Києві? Звертайтеся в нашу компанію. Ми пропонуємо матеріал високої якості з карпатської смереки за лояльною ціною.